Світове визнання українських розвідників

Разговоры пиве, бабах .... вобщем обовсем...

Moderator: Jafar

Post Reply
Daster276
Posts: 151
Joined: Mon May 09, 2011 1:03 pm
Команда: внекомандник
Location: Город Герой Одесса

Світове визнання українських розвідників

Post by Daster276 »

9 листопада 2013 року // Центральний друкований орган Міністерства оборони України “Народна Армія” № 134 (5226)
Група спеціального призначення Збройних Сил України посіла призове місце на міжнародних змаганнях

Зі 120 команд, які взяли участь у цьогорічних міжнародних змаганнях Cambrian Patrol 2013, що відбулися у Великобританії, лише кожна друга дісталася фінішу, з них лише 30 % отримали сертифікати, що засвідчили успішне виконання завдання, та тільки 5% було нагороджено золотими, срібними та бронзовими медалями.
Протягом двох діб на базі 160 Уельскої бригади ЗС Великобританії виборювали першість розвідгрупи військ спеціального призначення. Вперше за історію проведення цих змагань була запрошена команда з СНД, зокрема з України. А честь Українського війська серед кращих розвідувальних груп провідних армій світу відстоювали підлеглі полковника Віталія Пікуліна – військовослужбовці 3-го окремого полку спеціального призначення.
Image
До групи спецпризначення, яку очолив командир роти майор Олександр Бондаренко, увійшли командир групи спеціального призначення старший лейтенант Кирило Андреєнко, заступники командирів груп спеціального призначення старшина Євген Гавриленко та старший сержант Олександр Мельниченко, командири відділень старший сержант Віталій Філюков та сержант Олександр Васільєв, старший розвідник молодший сержант Володимир Кошман та санінструктор солдат Юрій Шаповалов.

На полігоні Уєльскої бригади маршрут учасників змагань пролягав болотистою і гірською місцевістю й був поділений на декілька етапів, кожний із яких містив чимало сюрпризів для розвідників. А розпочався він з макета місцевості, за допомогою якого командири груп приймали рішення та віддавали підлеглим бойовий наказ, заробляючи цим перші бали для своєї команди.

Другим випробуванням стало висування до району ведення розвідки та пошук незаконних збройних формувань. Розвідники горами та болотами долали щодоби понад 40 кілометрів. Це зовсім не туристична прогулянка, адже за плечима кожного диверсанта – 30–40 кілограмів спорядження плюс особиста зброя. До речі, озброєння українським військовослужбовцям надали організатори. Наші розвідники продемонстрували, що застосовувати натовські автомати, гвинтівки та пістолети вміють не гірше за вітчизняні зразки. Адже справжній спецпризначинець повинен уміти стріляти з будь-якої зброї та вправлятися з будь-якою технікою незалежно від країни-виробника.

Але розвідники під час змагань технікою для пересування не користувалися – долали кілометри та перешкоди тільки пішки. Одна з таких перешкод була водною. Слід було переправитись через водоймище в повному спорядженні. Температура води у гірському озері – всього +4° за Цельсієм. “Навіть нежиті ніхто з нас не підхопив. Мабуть, через велике емоційне напруження та велике фізичне навантаження”, – розповів санінструктор солдат Юрій Шаповалов.
Image
На маршруті руху групи виконували багато вправ: зустрічалися з агентами, сприяли партизанському руху, відпрацьовували дії при раптовій зустрічі з противником. Для українців ці завдання не були несподіванкою, особливо з огляду на історичну минувшину рідного краю. Досвід українських партизанів та диверсійних груп Радянської армії вони не тільки добре знають, а й вдосконалюють з урахуванням сучасних умов – це також в арсеналі розвідника спеціального призначення.

– На одному з етапів змагань навіть допит полоненого згідно з Женевською конвенцією проводили, – розповів командир групи майор Олександр Бондаренко. – Звісно, умовний. І за кожну дію рефері-судді нараховували або знімали з групи бали. Тож простих завдань не було.

За 48 годин патруль подолав майже сотню кілометрів гірською та болотистою місцевістю. За підсумками патрулювання та набраною кількістю балів команду українських розвідників із Кіровограда нагородили бронзовою медаллю. Зі 120 команд, які взяли участь у цьогорічних змаганнях, лише половина дісталися кінцевої точки, з них тільки 30 % отримали сертифікати про успішне виконання завдання та лише 5% отримали золоті, срібні та бронзові медалі.

– До змагань у Великобританії своїх підлеглих готував з гірської та тактико-спеціальної підготовки наприкінці літа в Криму, – розповів командир загону підполковник Ігор Рассказов. – У взаємодії з вертолітниками окремої бригади армійської авіації відпрацьовували низку питань. Зокрема, виведення та евакуацію групи, десантування з борту вертольота парашутним способом чи штурмовим – по тросах. Група здійснювала важкі марші по найбільшій пустелі Європи – Олешківських пісках. Залучали до підготовки найдосвідченіших фахівців полку – майорів Олександра Білобородька, Олексія Пугачова та капітана Антона Смолякова. Усе це й сприяло досягнутому у Великобританії результату.

“Золоті” медалі змагань отримали господарі – команда з Великобританії, а “срібло” – група розвідників зі Швеції.

Олександр БОНДАРЕНКО, майор, командир роти спеціального призначення:
– Змагання були цікавими в сенсі запозичення досвіду роботи груп спецпризначення іноземних армій, а також можливістю випробувати власні сили. Як бачимо, ми ні в чому нікому не поступаємося. Зважаючи на те, що в цих змаганнях брали участь уперше, то й бронзові нагороди є високою оцінкою. Будемо прагнути “золота”.

Кирило АНДРЕЄНКО, старший лейтенант, командир групи спеціального призначення:

– У міжнародних змаганнях брав участь уперше. Найцікавішим була сама організація змагань – дві доби “без перекурів”. Звісно, могли б набрати і більше балів, якби мали можливість провести рекогносцировку, тобто завчасно ознайомитися з місцевістю. Хоча цілком задоволені й таким результатом, на який вся група відпрацювала єдиною командою і стовідсотково віддала цьому всі сили. Адже всі розуміли – ми відстоювали честь України, її Збройних Сил.
Image
Источник: http://www.gur.mil.gov.ua/content/world ... -2013.html
Image

Post Reply

Return to “Irish Pub \Флудильня”